0 Komentarzy
08 czerwca - 2016

Szybkie drukowanie – zminimalizuj przestoje w pracy!

Kolorowa drukarka wcale nie musi być wolna. HP PageWide to urządzenia przeznaczone dla firm, które charakteryzują się niezwykłą prędkością wydruku przy niskim koszcie utrzymania.

 

Drukarki HP PageWide to gwarancja najniższego w swojej klasie całkowitego kosztu utrzymania przy największej dostępnej szybkości wydruku. Urządzenia te zostały wyposażone w najlepsze wśród drukarek HP zabezpieczenia, a ponadto wyróżniają się energooszczędnością.

Niespotykana szybkość druku – aż do 75 stron na minutę! – eliminuje zbędne przestoje w drukowaniu. Kiedy liczy się czas, najlepiej sprawdzi się HP PageWide.

 

Ekonomiczny wydruk w kolorze jest możliwy, a w połączeniu z możliwie największą prędkością wydruku sprawił, że HP PageWide stał się urządzeniem bezkonkurencyjnym. Sekretem drukarki jest głowica, która drukuje stronę w jednym przebiegu.

Technologię HP PageWide oparto na sprawdzonych i zaawansowanych rozwiązaniach, które zostały opracowane z myślą o drukarkach cyfrowych HP Web Press. Dzięki temu na rynek zostały wprowadzone najnowszej klasy drukarki biurkowe oraz urządzenia wielofunkcyjne, gwarantujące nowy poziom opłacalności oraz wydajności w sektorze biznesowym.

 

Największe korzyści związane z posiadaniem HP PageWide:

  • Niewielki całkowity koszt posiadania;
  • Najszybsza prędkość wydruku – do 75 stron na minutę;
  • Błyskawiczne, jednoprzebiegowe skanowanie dwustronne – do 70 obrazów na minutę;
  • Niewielkie zużycie energii elektrycznej;
  • Równoczesne wykonywanie zróżnicowanych działań – skanowania, kopiowania, obsługi faksów, w czasie drukowania, a to wszystko, by móc utrzymać ciągłość pracy.

 

Dzięki zastosowaniu technologii HP PageWide drukarki i urządzenia wielofunkcyjne drukują całe strony w jednym przebiegu. 42 240 miniaturowych dysz umiejscowionych na nieruchomej głowicy drukującej umieszcza atrament w odpowiednich miejscach na poruszającym się arkuszu papieru. Głowica drukująca jest nieruchoma – to papier się rusza. Dzięki takiemu rozwiązaniu drukarki HP PageWide są ciche i niezawodne. Zapewniają laserową prędkość wydruku.

 

 

Elementy zapewniające wysoką jakość, niezawodność i prędkość wydruku:

  • 42 240 dysze umieszczają krople atramentu w odpowiednim miejscu na papierze;
  • Każdy kolor ma przypisane 10 560 nominalnie nakładających się dysz, sprawia to, że macierzysta rozdzielczość wynosi 1 200 dysz na cal;
  • Atramenty pigmentowe HP odpowiadają za pokrywanie papieru w kontrolowany sposób, dzięki czemu kolory są mocno nasycone, tekst jest ciemny i ostry, a atrament, po wyjęciu wydruku, od razu suchy;
  • Precyzyjnie opracowany ruch papieru daje możliwość uzyskania najwyższej jakości wydruku i gwarancję niezawodnego działania;
  • Automatyczne wykrywanie stanu dysz, aktywne i pasywne ich podmienianie oraz automatyczne serwisowanie głowicy drukującej, sprawiają, że jakość wydruku pozostanie jednolita.

 

Atramentowy druk cyfrowy to przede wszystkim barwniki i odpowiednie procesy, które przenoszą je na papier, ale również papier, używany do drukowania.

Barwniki odpowiadają za stworzenie obrazu na papierze. Odbijają światło o ustalonej długości fali, by wyodrębnić pożądane kolory. Barwniki mogą zostać wykonane z barwników płynnych, pigmentów, albo mieszanki tych materiałów.

Płynne barwniki to pojedyncze molekuły, a pigmenty – malutkie, kolorowe cząstki o zbliżonej średnicy do długości fali światła widzialnego. Oba rodzaje barwników pozwalają na wydruk w wysokiej jakości, jednak pigmenty posiadają zdecydowanie lepsze nasycenie kolorów. Bardziej wyrazista czerń, odporność na blaknięcie oraz rozmazywanie. Dlatego też to pigmenty są preferowanym barwnikiem w tonerach HP LaserJet oraz atramentach HP przeznaczonych do drukarek HP PageWide.

 

Do uzyskania barwnej grafiki lub obrazu z ostrymi liniami i tekstem, barwnik powinien pozostać na powierzchni papieru, albo bardzo blisko niego. Kiedy barwnik przedostanie się przez powierzchnię, albo wchłonie zbyt mocno w papier, wówczas linie i tekst będą nieostre. Czerń nie będzie wyrazista, a kolory będą wyglądały na wyblakłe. Wysoka jakość wydruku związana jest z błyskawicznym uwięzieniem barwników w cienkiej warstwie na powierzchni, od razu po zetknięciu się z papierem. To właśnie ten czynnik odpowiada za wyjątkową jakość druku, którą gwarantują drukarki HP LaserJest oraz HP PageWide.

 

HP słynie z wysokiej jakości tonerów i atramentów. Zastosowanie ulepszonych atramentów pigmentowych wznosi jakość wydruku na kolejny poziom, pozostawiając konkurencję daleko w tyle.

Atrament jest przechowywany i trafia na papier w postaci cieczy, która przez bardzo krótką chwilę zachowuje się na powierzchni arkusza jak płyn.

Atramenty to przede wszystkim barwnik i ciecz, która nazywana jest „nośnikiem atramentu”. Odpowiada ona za przenoszenie barwników na papier. W atramentach pigmentowych HP nośnikiem jest głównie woda, ale też i inne składniki, dzięki którym tusz zostaje równomiernie rozprowadzony.

 

Pigment znajdujący się na papierze musi zostać błyskawicznie unieruchomiony, by tekst pozostał ostry a kolory nasycone. Atramenty pigmentowe HP bardzo szybko oddzielają pigment od nośnika atramentu, by zapobiec pomieszaniu się kolorów i czerni na granicach znaków. Obraz przeniesiony na papier wysycha, kiedy lotne składniki nośnika atramentu (w tym wypadku głównie woda) parują, pozostawiając pigment na papierze.

 

HP PageWide to drukarki, które charakteryzują się wysoką jakością wydruku, wyjątkową prędkością oraz niezawodnością, a to wszystko dzięki zastosowaniu technologii skalowalnego HP (SPT). Opiera się ona na precyzyjnie dobranych, sprawdzonych materiałach oraz zasadach konstrukcyjnych i procesach produkcji.

Zachowanie 42 240 dysz w pełnej sprawności to nie lada wyzwanie, dlatego technologia HP PageWide automatycznie sprawdza wydajność wszystkich dysz głowicy drukującej, w ten sposób wykrywa te, które nie działają w odpowiedni sposób. Częste sprawdzanie poszczególnych dysz, by wykryć i usunąć uszkodzone, sprawia, że jakość wydruku pozostaje na najwyższym poziomie.

Czujniki optyczne umieszczone w drukarkach odpowiadają za pomiary wydajności dysz, a także monitorowanie ruchu papieru.

Zespoły drukujące PageWide w drukarkach wyposażonych w toner i w atramentowych, mogą wytwarzać smugi wzdłuż osi papieru, wówczas, gdy brakuje punktów, albo są one nieodpowiednio rozmieszczone. W atramentowej wersji drukarki uszkodzona dysza powoduje powstawanie jasnych smug, które widoczne są na ciemnych obszarach. Na kolorowych grafikach i zdjęciach mogą wystąpić jasne, albo zabarwione smugi.

 

Problemy z uszkodzonymi dyszami można ominąć poprzez ich zastępowanie. Wtedy drukowanie punktów przejmują dysze bezpośrednio sąsiadujące z wadliwym elementem. By system mógł automatycznie zastępować dysze, należy precyzyjnie określać sprawne i uszkodzone dysze.

Aby jakość i szybkość wydruku pozostawały na najwyższym poziomie, niezbędne jest okresowe serwisowanie głowicy drukującej. Pozwala to podtrzymać działanie sprawnych dysz, ale też może znacznie ułatwić przywrócenie działania tych uszkodzonych. Drukarki HP PageWide posiadają wbudowaną kasetę serwisową, obsługującą cztery najważniejsze funkcje: uszczelnianie głowicy, pielęgnację dysz, czyszczenie płytki z dyszami oraz ograniczanie ilości używanego atramentu. Głowica drukująca jest serwisowana automatycznie, jednak w razie potrzeby użytkownik może samodzielnie włączyć cykl czyszczenia głowicy.

W czasie przerw w pracy, głowica zostaje szczelnie zamknięta, co zapobiega wysychaniu atramentu oraz zatykaniu się dysz. Uszczelnienie gwarantuje wilgoć, która jest niezbędna do utrzymania stanu ciekłego atramentu w dyszach, a także lepkość, która umożliwia wyrzucanie kropel.

Pielęgnowanie dyszy daje możliwość odświeżenia umieszczonego w nich atramentu.

Nowy system przesuwania papieru, który zastosowano w drukarkach HP PageWide to przede wszystkim niezawodny sposób transportu arkuszy.

Mechanizm transportu papieru w drukarkach HP PageWide skutecznie ogranicza zacięcia arkuszy i gwarantuje stałe oraz precyzyjne przemieszczanie się arkuszy w strefie drukowania. Papier zapełniany jest dwustronnie i dostarczany do odbiornika bez rozmazywania atramentu.

 

 

 

HP PageWide to oszczędność zasobów oraz mniejsze zużycie energii w porównaniu do drukarek laserowych, a to wszystko dzięki zastosowaniu HP PageWide Technology.

Wysoka jakość wydruku w kolorze w korzystnej cenie. Oryginalne wkłady HP PageWide to spójna wydajność drukowania, a także jakość i przystępna cena.

Oryginalne materiały eksploatacyjne HP gwarantują niezawodne działanie urządzeń za każdym razem.

Firma HP dba o naszą planetę, dlatego zaprojektowała wkłady z myślą o niej – można je poddać recyklingowi i, co za tym idzie, zmniejszyć ilość odpadów.

 

 

 

 

Tylko oryginalne wkłady zagwarantują wysoką jakość wydruku! Często zdarza się, że podróbki są łudząco podobne do oryginałów i dlatego trudno jest je rozróżnić. Są one nielegalnie sprzedawane nieświadomym klientom, jako oryginalne produkty. Niestety, nawet najlepiej podrobiony wkład drukujący nie zapewni takiej jakości ani wydajności jak oryginalny produkt HP.

Oryginalne materiały HP gwarantują wysoką jakość oraz niezawodność i niższy koszt wydruku. Podróbki odznaczają się mniejszą wydajnością i niską jakością druku, co generuje dodatkowe koszty drukowania przez konieczność powtórzenia czynności. Materiały HP są niezawodne – atrament/toner nie wycieka, a wydruki zawsze są wyraźne.

Firma HP zapewnia wsparcie techniczne i serwisowe, o ile wszystkie materiały eksploatacyjne są oryginalne.